KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908046
nr 1490 8046
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Venedig. Signerad. Olja på pannå, 55x38, yttermått inklusive ram: 63x46 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
måndag 19 september 2022
kl 20:34:31